VODNÝ A SAUNOVÝ SVET

VODNÝ SVET APHRODITE:

V kúpeľnom dome Aphrodite sa nachádzajú 2 vnútorné bazény s termálnou vodou. Jeden z nich je relaxačný a má 38°C. V bazéne je možné sedieť, takže môžete maximálne relaxovať.
Druhý bazén je s 28°C termálnou vodou. Má takisto liečivé účinky a je vhodný na plávanie. V porovnaní s teplejším bazénom je plavecký bazén väčší.
V prevádzke sú aj trysky, ktoré sa nachádzajú v obidvoch bazénoch a pôsobia masážne. NOVINKA! Od októbra 2012 sú v prevádzke už aj dva vonkajšie bazény s termálnou vodou (jeden kľudový – kruhový sedací s teplotou vody 36-37°C, druhý rekreačný plavecký bazén 25 m dlhý s teplotou vody 26 – 28°C). Koncom leta 2013 boli uvedené do prevádzky ďalšie dva bazény s termálnou vodou – turecký kúpeľ a bazén „bralo“. Všetky bazény sú situované uprostred nádhernej antickej architektúry.

Cena: 

Dospelí 17,00 €/2 hod., deti 0 – 12 rokov  10,00 €/2 hod.

Celodenný vstup – dospelí: 28,00 €, celodenný vstup deti 0 – 12 rokov: 18,00 €. 

 

Otváracie hodiny:
pondelok – štvrtok, nedeľa: 09,00 hod. – 22,00 hod.
piatok a sobota: 09,00 hod. – 23,00 hod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SAUNOVÝ SVET :

V prekrásnom orientálne ladenom prostredí sa nachádza komplex sáun a parných kúpeľov. Návštevník tu nájde 5 druhov sáun. Veľkorysá architektúra, moderná technológia a prírodné produkty esencií sú skvelou kombináciou pre dokonalé vychutnanie množstva priaznivých účinkov. Prírodné oleje používané v saunovom svete sú prírodné produkty importované zo Srí Lanky. Vnímanie príjemnývh vôní pôsobí výrazne relaxačne na celý pohybový aparát, predovšetkým však na jeho aktívnu zložku – svalstvo. Pozitívne podnety ezoterických esencií majú antistresujúci účinok na vegetatívny systém.
Fínska sauna: Klasická horúca sauna s nižšou vlhkosťou pri teplote 95 – 105°C. Jej účinkom je predovšetkým uvolnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Ďalej dochádza k posilneniu imunitného systému, oslabeného hlavne po rôznych ťažkých infekčných ochoreniach.
Arabská sauna: Je eukalyptový parný kúpeľ s teplotou okolo 45°C.
Veľmi rýchlo navodzuje celkovú relaxáciu s uvoľnovaním svalstva a kĺbov.
Vďaka svetelnému efektu priaznivo pôsobí na psychické uvoľnenie organizmu.
Soľná sauna: Soľný parný kúpeľ s teplotou okolo 45°C. Má predovšetkým priaznivé účinky na pokožku. Usadená soľ na pokožke zabezpečuje prirodzený peeling a má tiež výrazný dezinfekčný účinok na povrch tela. Používaná soľ, je prírodný produkt značky AHAVA Izrael z Mŕtveho mora.
Bylinková sauna: Parný kúpeľ s veľmi príjemnou esenciou pripomínajúcou svieži les s teplotou 47-55°C. Účinkuje predovšetkým na dýchacie cesty a prispieva k uvoľnovaniu hladkého svalstva priedušiek. V dôsledku toho dochádza k prehĺbeniu dýchania a lepšiemu okysličovaniu organizmu.
Tepidárium: Príjemná teplota 37°C a vyhriate sedenie slúži k miernemu a šetrnému prehratiu celého tela. Táto sauna je vhodná aj pre osoby s kardiovaskulárnymi ťažkosťami alebo ľudí, ktorí uprednostňujú menej teplé prostredie saunového sveta.

Soľná sauna: Soľný parový kúpeľ, ktorý vďaka soli z Mŕtveho mora pomáha nielen dýchaciemu ústrojenstvu. Soľné zvyšky na koži zabezpečujú prirodzené šúpanie kože a dezinfekciu kože. Teplota: 44 – 45 ºC, relatívna vlhkosť vzduchu: 100%. Účinky: relaxácia, dezinfekcia, prirodzený peeling, posilnenie imunity.

Mentolová sauna – NOVINKA: Parný kúpeľ spojený s aromaterapiou, pri ktorom sa využíva účinok vonných kompozícii s obsahom prírodného mentolu s priaznivými účinkami na dýchací, pohybový a nervový aparát. Parný kúpeľ je doplnený o tzv. parný náraz pre intenzívnejšie potenie. Teplota sa pohybuje v rozmedzí 42 – 45°C, relatívna vlhkosť: 100%. Účinok: relaxačný, regeneračný, antiseptický, povzbudzujúci, posilnenie imunitného systému

Cena:  25,00 €/3 hod. , 22,00 €/2 hod. (dospelí aj deti)  –  v cene je započítaný aj vodný svet Aphrodite.

Celodenný vstup: 35,00 €.

Otváracie hodiny:
pondelok – štvrtok: 09,00 hod. – 22,00 hod.
piatok – sobota: 09,00 hod. – 23,00 hod.
nedeľa: 09,00 – 22,00 hod.

Bohužiaľ pravidlá v kúpeľnom dome Aphrodite nám neumožňujú rezervovať pre Vás návštevu Vodného a Saunového sveta vopred !!!

Je to možné len v ten deň, v ktorý si želáte Vodný či Saunový svet navštíviť. Ďakujeme za pochopenie.

 

VODOLIEČEBNÉ PROCEDÚRY

Vaňa Whirlpool + suchý zábal**:
Spoločný celotelový relaxačný kúpeľ v termálnej vode spojený s masážou vírivou vodou pomocou vodných a vzudchových trysiek. Táto terapia pôsobí masážne a veľmi upokojujúco.
Cena: 8,30 € – vaňa 20 min.+ 10 min. suchý zábal

Vaňa Atlantis + suchý zábal**: 
Hydromasážny celotelový kúpeľ v termálnej vode obohatenej o 85% bylinný extrakt, soľ z Mŕtveho mora a prídoné silice. Dokonalý pocit z kúpeľa umocňuje 172 trysiek, ktoré premasírujú celé telo od chodidiel po krčnú chrbticu. Bylinný extrakt: kosodrevina, lemongrass, levanduľa alebo mäta.
Cena: 12,00 € – vaňa 20 min. + 10 min. suchý zábal

Vaňa Biarritz + suchý zábal**:
Celotelová masáž zmesou termálnej liečivej vody a vzduchu pomocou 143 vodných trysiek rozdelených podľa reflexných zón ľudského tela  do 5 liečebných zón od chodidiel až po krčnú chrbticu.
Cena: 10,00 € – vaňa 20 min. + 10 min. suchý zábal

Perličkový kúpeľ + suchý zábal**:
Jemne dráždivá forma masáže pod vodou aplikovaná na celé telo pomocou stlačeného vzduchu.
Cena: 8,30 € – vaňa 20 min. + 10 min. suchý zábal

Olejový perličkový kúpeľ + suchý zábal**:
Jemne dráždivá forma masáže pod vodou, do ktorej je špeciálnym mechanizmom rozptýlený výživný aromaterapeutický olej.
Cena: 10,00  € – vaňa 20 min. + 10 min. suchý zábal

Uhličitý kúpeľ+ suchý zábal**:
Aplikácia oxidu uhličitého v termálnej vode, počas kúpeľa sa vytvorí na ponorenej časti tela súvislá vrstva bubliniek CO2, ktorý spôsobí príjemné prehriatie a prekrvenie tela, čo vedie k omladeniu pokožky, odbúravaniu celu.
Cena: 12,00 € vaňa 20 minút + 10 min. suchý zábal
Otváracie hodiny:
pondelok – sanitárny deň, ostatné dni na objednávku

WELLNESS PROCEDÚRY
Oxygenoterapia 

Vdychovanie primerane zvlhčeného vzduchu obohateného 60%-90% kyslíkom, súčasťou procedúry je podávanie vitamínového nápoja, vdychovaný kyslík má významné omladzujúce a regeneračné účinky na všetky tkanivá, srdcovo – cievny systém a povzbudenie psychickej činnosti.
Cena: 9,00 €/ 60 minút

Rašelina
Aplikácia teplého rašelinového obkladu na bolestivé miesta, do ktorých postupne preniká liečivé teplo a humínové kyseliny obsiahnuté v peloide.
Cena: 8,30 €/ 20 minút

Otváracie hodiny: len počas pracovných dní, na objednávku

Vacuwell
Aktívny pohyb pri súčasnom podtlaku spôsobuje zlepšenie prekrvenia podkožného tkaniva, kože a stimuláciu lymfatického systému, čo má za následok pri určitej pulzovej frekvencii veľmi účinné odbúravanie tukového tkaniva a celulitídy. K absolvovaniu procedúry je potrebné si priniesť vlastné športové oblečenie a pevnú čistú obuv.
Cena: 6,00 €/ 30 minút – 180,76 Sk/ 30 minút

MASÁŽE

MASÁŽE:

Klasická masáž čiastočná: 11 – 15 minút,   22 € – 30 minút (sústava masážnych hmatov, trenie, vytieranie, roztieranie, hnetenie, tepanie, chvenie, ktoré s liečebným a relaxačným zameraním vykonáva masér na tele klienta)
Exkluzívna celotelová masáž: 33 € – 45 minút (celotelová masáž na dokonalé uvoľnenie tela a duše, doplnená o muzikoterapiu a aromaterapiu)

Malibu koktail masáž* NOVINKA*: 43 € –  60 minút (prírodný kokosový peeling, masáž výživnými olejmi zmiešanými s Malibu likérom pre dokonalé uvoľnenie svalstva, použitie kokosového maslového balzamu)

Havana rumová masáž: 40 € – 60 minút (výživné oleje v kombinácii s kubánskym rumom dokonale prekrvia a uvoľnia stuhnuté svalstvo a nahromadený stres, príjemná vôňa, prostredie a dotyky Vás prenesú do slnečných diaľok. Na začiatku Vás čaká prehriatie tela kalíškom kubánskeho rumu)

LOMI – LOMI Havajská masáž *NOVINKA*: 36 € – 45 minút  (masáž celého tela plynulými, rytmickými pohybmi, pri ktorej terapeut využíva predlaktia a ruky. Prostredníctvom naťahovacích, tlakových a rotačných techník sa uvoľňuje zablokovaná energia z jednotlivých kĺbov a dochádza k pocitu celkového uvoľnenia)

LOMI-LOMI 4 ruky *NOVINKA*: 40 € –  30 minút (masáž 4 rukami, využívajúca špeciálne tlakové a naťahovacie techniky, ktorú vykonávajú 2 terapeuti. Špecifikom je masírovanie rozdielnych častí tela súčasne, čo prináša hĺbkovú harmóniu a vyrovnanosť)

Aromasoul – Stredomorská rituálna masáž: 35 € – 60 minút (masážny rituál inšpirovaný energiou a duchom stredomorských kultúr, so sviežou vôňou oceánu a tradičných bylín. Ruky maséra vykonávajú pohyby pripomínajúce rytmus morských vĺn pre navodenie celkovej relaxácie)

Aromasoul – Indická rituálna masáž: 35 € – 30 minút (masážny rituál inšpirovaný životnou filozofiou ayurveda. Táto rituálna masáž prináša hlboký súzvuk tela a duše, uvoľňuje stres a napätie, navodzuje dokonalý stav harmónie)

Reflexná masáž chodidiel: 25 € – 30 minút (chodidlo sa odpradávna považuje za druhý mozog, táto tlaková masáž pôsobí cez chodilo na reflexné zóny tela)
Medová masáž: 25 € – 30 minút (pri medovej masáži pôsobí liečivá sila včelieho medu pokožkou priamo na organizmus, prostredníctvom pumpovacích hmatov sú pri masáži vysávané staré usadeniny z telesných tkanív)
Podvodná masáž: 21 € – 20 minút (celotelová podvodná masáž tlakom vody, vykonávaná vysokokvalifikovaným personálom, telo klienta je ponorené do vody s teplotou 35 – 37°C, masáž má vynikajúce relaxačné anticelulitídne účinky)
Masáž lávovými kameňmi: 50 € – 60 minút (stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, postupne prehrieva celé telo, napomáha k detoxikácii organizmu, vyrovnáva energiu v tele)
Čokoládová masáž: 40 € – 45 minút (exkluzívna masáž pozostávajúca z relaxácie, peelingu, masáže a zábalu, ktorá tonizuje, vyhladzuje pokožku a spomaľuje jej stárnutie)
Manuálna lymfodrenáž – telo: 27 € – 30 minút, 40 € – 45 minút (špeciálna hmatová technika zameraná na ovplyvnenie lymfatického systému, je veľmi účinná na rýchle odstránenie únavy)
Anticelulitídna masáž: 23 € – 30 minút,  38 € –  45 minút (špeciálne masážne techniky s prvkami lymfodrenáže na odstránenie celulitídy na sedacích svaloch a dolných končatinách)
Bankovanie chrbta: 23 € – 30 minút (masáž skenenými bankami, ktorá ovplyvňuje zvýšenie imunity, zlepšuje krvný obeh a činnosť lymfatického systému, zmierňuje bolesti chrbtového svalstva)
Aromaterapeutická olejová masáž: 25 € – 30 minút (kombinácia dotyku a vône blahodárne pôsobí na organizmus a účinok masáže závisí od zvoleného éterického oleja:
– mandarínka – priaznivé protizápalové a protikŕčové účinky, stimuluje psychiku
– levanduľa – priaznivo pôsobí pri nervovom vypätí, nespavosti a migréne, znižuje krvný tlak
– ylang – ylang – afrodiziakálne a ukľudňujúce účinky
– kosodrevina – priaznivo pôsobí na reumu, kĺbové bolesti a artrózu
Masážna posteľ: 1,70 € – 10 min.
Suchý zábal na posteli. Ležadlo masážnej postele sa vlní, čím na telo pôsobí masážne. Najčastejšie sa kombinuje s vodnou procedúrou.

Masáže tváre:
Manuálna lymfodrenáž tváre a dekoltu: 24 €
 – 30 minút, 39 € – 45 minút ( špeciálna masáž, ktorá má sedatívny, analgetický a spazmolytický efekt na krvný a lymfatický obeh, slúži na skrášlenie tváre a dekoltu)
Antistresová masáž tváre: 23 € – 30 minút ( pri príjemnej relaxačnej hudbe a hladivých hmatoch zabudnete na každodenný stres)
Japonská relaxačná masáž: 23 € – 30 minút ( pri príjemnej relaxačnej hudbe a hladivých hmatoch zabudnete na každodenný stres)

 

Romantické procedúry:
Romantická masáž pre dvoch: 44 €
– 30 minút ( klasická masáž pre Vás a Vášho partnera pri sviečkach)
Romantická masáž pre dvoch lávovými kameňmi:  70 € – 45 minút ( masáž pre Vás a Vášho partnera je nezabudnuteľným zážitkom v romantickej atmosfére pri sviečkach, sila kameňov vyrovná energiu Vašich tiel)
Romantický whirlpoolový kúpeľ s perlivým vínom: 25 €  – 30 minút ( celotelový relaxačný kúpeľ v termálnej vode spojený s vírivou masážou pre Vás a Vášho partnera v príjemnej atmosfére spojený s konzumáciou perlivého vína).

 

PEDIKÚRA – MANIKÚRA

Manikúra a pedikúra:
Úprava a lakovanie nechtov. V prípade záujmu o túto službu je potrebné sa telefonicky objednať na určitý deň a hodinu.

Wellness pedikúra: 35,00 € – 90 minút
Wellness manikúra: 25,00 € – 90 minút

Japonská manikúra: 13,00 € – 45 minút

Manikúra: 11,00 € – 45 minút

Pedikúra mokrá: 15,00 € – 45 minút
Lakovanie nechtov: 3 € – 15 minút
Lakovanie ozdobné: NOVINKA: 0,50 €/ 1 necht – 30 minút
Lakovanie francúzske: 5 € – 15 minút
Otváracie hodiny:
na objednávku

BEAUTY PROCEDÚRY – NOVINKA:

Vibrosauna: 12,30 € – 30minút  (jedinečný austrálsky patent, ktorý kombinuje účinky viacerých fyzikálnych podnetov na ľudský organizmus, pôsobí silne detoxikačne, uvoľnujúco, podporuje odbúravanie tukového tkaniva a uvoľnenie svalového napätia)
Prístrojová lymfodrenáž: 15,00 € – 30 minút (prístrojová kompresívna drenáž na odstránenie celulitídy a únavy v dolných končatinách prostredníctvom pôsobenia tlaku v nohavicových návlekoch, ktorý napomáha lepšiemu odtoku lymfy a krvi v cievach a formovaniu dolných končatín)
Laserová biostimulácia: 16,60 € – 20 minút (forma svetla, ktorá pôsobí na vaše bunky ako „vitamínová bomba“, biostimulačný efekt vyvolá v pokožke celý rad pochodov, ktoré majú za následok efektívnu obnovu buniek, regeneráciu pleti, spomalenie starnutia)
Kyslíková mezoterapia – ošetrenie tváre a dekoltu: 39,80 € – 30 minút
Horizontálne solárium: 0,50 € – 1 minúta (intenzívne opaľovanie šetriace pokožku v luxusných soláriách značky Luxura)
Otváracie hodiny:
pondelok – štvrtok: 9,00 – 12,30 13,00 – 17,00 hod.
piatok: 9,00 – 12,30 13,00 – 19,00 hod.
sobota: 8,00 – 12,30  13,00 – 19,00 hod.
nedeľa: 8,00 – 12,30  13,00 – 17,00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

ubytovanie Rajecké Teplice
Rajecké Teplice – ubytovanie a rezervácie v penziónoch hoteloch